3. Turizm Şûrası

3. TURİZM ŞÛRASI HAZIRLIKLARI GAZİANTEP’TE DEVAM EDİYOR

3. TURİZM ŞÛRASI HAZIRLIKLARI GAZİANTEP’TE DEVAM EDİYOR

Türkiye 3. Turizm Şurası hazırlık çalışmaları Gaziantep’te Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu ile devam ediyor…

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak üzere 1-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 3. Turizm Şûrası’nın hazırlık toplantıları devam ediyor. 

Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu, Gaziantep'te, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında toplandı.

Düzenlenecek Şûra dolayısıyla belirlenen 13 komisyonun ön hazırlık görüşmeleri kapsamında gerçekleştirilen toplantıya Bakanlık yetkilileri, belediye başkanları ve çeşitli alanlardan yerel yönetimler ve turizm alanında uzman 25 komisyon üyesi katılıyor. 

Komisyon Başkanı Fatma Şahin yerel yönetimler açısından turizm kavramının her geçen gün daha da fazla önem kazandığını, "Kalkınma yerelden başlar" şiarının ana unsurlarından birinin de turizm olduğunu belirterek, komisyon toplantısının bir turizm kenti olan Gaziantep'te yapılmasından çok mutlu olduğunu ifade etti. 

Başkan Şahin, Büyükşehir Belediyesi olarak en önemli ve sürekli gündemlerinden birinin turizm olduğunu söyleyerek bu hassasiyetin sonucunda Gaziantep'in en önemli turistik unsurlarından olan gastronomi ile UNESCO Gastronomi Kenti seçildiklerini hatırlattı.

3. Turizm Şurası'nın Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu toplantısına Bakanlık adına katılan Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci de yerel yönetimler ve turizm konusunun Şura'nın en önemli alanlarından biri olduğunu ifade ederek, Bakanlığın, turizmin yerel gelişimine büyük önem atfettiğini, yerel turizmdeki olumlu gelişmelerin Türkiye turizmini de büyüttüğünü vurguladı. 

  • 222415,1jpg.png
  • 222416,7jpg.png
  • 222419,6jpg.png
  • 222420,3jpg.png
  • 222421,5jpg.png
  • 222422,4jpg.png
  • 222423,2jpg.png