3. Turizm Şûrası

TÜRKİYE İÇİN “TAM ZAMANI”... BÜYÜK HEDEFLER İÇİN ÇALIŞMANIN "TAM ZAMANI"...

Türkiye’nin 3. turizm hamlesi ‘Büyük Hedefler İçin Çalışmanın Tam Zamanı’ sloganıyla tanıtılmaya başlandı…

Türkiye’nin farklı güzelliklerinin yer aldığı yeni film ile tanıtılan büyük turizm buluşması artık gün sayıyor…  


Türkiye’nin 3. turizm hamlesi olarak, 15 yılın ardından bir araya gelecek büyük turizm buluşması için tanıtım filmi hazırlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Hava Yollarının iş birliğiyle hazırlanan kısa filmin sloganı ise ‘Büyük Hedefler İçin Çalışmanın Tam Zamanı’.

Kapadokya ve İstanbul’dan Türkiye’nin turkuaz sularına, inanç turizminden, antik yapılarına, doğa turizminden kemençe kültürüne farklı turizm türleri ile kültür unsurlarını harmanlayan 30 saniyelik tanıtım filmi Bakanlığın sosyal medya ile televizyonlarda yayınlanmaya başladı.  

Kültür ve Turizm Bakanlığının 1-3 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği 3. Turizm Şûrası’nı tanıtan filmin, büyük turizm buluşması için farkındalık yaratması hedefleniyor.

Türkiye’nin 3. Turizm Hamlesi 


Türkiye’nin imajını güçlendirmek ve marka değerini yükseltmek, turizm alanında çalışmalar ile görüşleri ele almak üzere gerçekleştirilen ‘3. Turizm Şurası’ 2023 turizm hedefleri yolunda vizyonumuzu ortaya koyacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 15 yıl aradan sonra düzenlenecek 3. Şura, Türkiye’nin turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. 

Gastronomi’den turizm eğitimine Türk turizminin detaylı bir şekilde masaya yatırılacağı büyük turizm buluşması için bin 400 saatlik mesai harcandı. 

Sektör temsilcileri, akademisyenler ve konuyla ilgili uzmanlardan oluşan 333 üye ve 13 komisyonun titizlikle çalıştığı hazırlıklar sonucunda düzenlenecek büyük buluşma 1-3 Kasım’da Ankara’da toplanacak.