3. Turizm Şûrası

3. TURİZM ŞÛRASI HAZIRLIKLARINDA 5. KOMİSYON: “EĞİTİM, İSTİHDAM VE REHBERLİK” ​

3. TURİZM ŞÛRASI HAZIRLIKLARINDA 5. KOMİSYON: “EĞİTİM, İSTİHDAM VE REHBERLİK”

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amacıyla, Ankara’da gerçekleştireceği 3. Turizm Şûrası’nın hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

Beşinci hazırlık toplantısı “Turizm Eğitimi, İstihdamı ve Turist Rehberliği Komisyonu” başlığıyla dün Ankara’da toplandı. 

Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna’nın başkanlığını yaptığı komisyonun ön hazırlık toplantısına Bakanlık yetkilileri, akademisyenler, rehberler ve alanında uzman komisyon üyeleri katıldı. 
 
Komisyon Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, toplantı öncesi yaptığı konuşmada şûra süreci, hedefleri ve yöntemlerinden bahsederek, bu Şûra ile turizmde ciddi bir dönüşümün sağlanabileceğine olan inancını dile getirdi. Komisyon Başkanı Tuna, 2002 yılında gerçekleştirilen son Şûra’dan bu yana ilk defa gerçekleştirilmesi planlanan bu kadar geniş kapsamlı bir toplantının, Türkiye açısından bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent ise toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, Turizm Eğitimi, İstihdamı ve Turist Rehberliği Komisyonu’nun akademik anlamda oldukça güçlü bir komisyon olduğunu ifade ederek; beklentilerin çok yüksek olduğunu ve Şûra’nın sonunda ortaya referans bir metnin çıkmasını umduklarını dile getirdi. 

  • 223051,1jpg.png
  • 223052,2jpg.png
  • 223054,4jpg.png
  • 223056,3jpg.png