3. Turizm Şûrası

3. TURİZM ŞÛRASI’NIN HAZIRLIK KOMİSYONLARI İSTANBUL’DA DEVAM EDİYOR

3. TURİZM ŞÛRASI’NIN HAZIRLIK KOMİSYONLARI İSTANBUL’DA DEVAM EDİYOR

Türk turizminde tarihi adımlara öncülük etmesi için 15 yıl aradan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenecek 3. Turizm Şûrası’nın hazırlık çalışmaları İstanbul’da devam ediyor. 

Ankara, Antalya ve Gaziantep’te düzenlenen hazırlık toplantılarının ardından komisyonların İstanbul etabı gerçekleştirildi.
 
“Yatırım, Teşvik, Finansman”, “Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım” ile “Tanıtma ve Pazarlama” başlıkları altında toplanan hazırlık komisyonları çevreye duyarlı, dünya gerçekleri ile uyumlu, turizm sektörünün taleplerini cevaplandırabilecek sürdürülebilir turizm politikalarının tartışılması ile turizm sektöründeki yeni trendleri yakalayacak geleceğe yönelik öngörü ve politikaların değerlendirilebilmesi amacıyla düzenlenen 3. Turizm Şûrası’nın 13 komisyonu arasında. 

Raporlar Güncelliğini Koruyabilecek

Yatırım, Teşvik, Finansman Komisyonu Oya Narin başkanlığında toplanırken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem tarafından da ziyaret edildi. 

Turizmin ülkemizin gelir-gider dengesinde mühim yer tuttuğunu belirten Ertem, Şura’dan bu konuda izlenecek yol haritasına katkı sunacak çıktılar beklediğini ifade etti. 

Komisyon Başkanı Oya Narin ise komisyon üyelerinin konularında uzman kişilerden oluştuğunu belirterek, önemli kararlara esas teşkil edebilecek verilere ulaşılacağına inandığını belirtti.   

Başkanlığını Talha Çamaş’ın yaptığı Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım Komisyonu da havayolu ve karayolu ulaşımından hava meydanları yöneticilerine, seyahat acentası ve tur operatörü temsilcilerinden ilgili kamu bileşenlerinin idarecilerine varan geniş bir katılımla toplandı. 

Komisyon Başkanı Talha Çamaş, turizm sektörünün çok dinamik bir alan olduğunu ve bundan hareketle komisyonun sadece günün getirdiği problemlerle uğraşmayacağını, asıl olarak on yıllar sonrasında da güncelliğini koruyabilecek bir rapor oluşturmaya çalışacağının altını çizdi.

Tanıtma ve Pazarlama Komisyonu ise Prof. Dr. Mithat Üner başkanlığında bir araya geldi. 

Türkiye’nin özellikle yurtdışı tanıtımının, değişen dünyada nasıl bir yöntemle gerçekleştirilmesi konusunda fikir yürüten komisyon üyeleri, hazırlayacakları raporlarla, Şura’yı zenginleşmesine katkı sunacaklarını kaydettiler.

  • 223319,sura-istanbul-1jpg.png
  • 223320,sura-istanbul-3jpg.png
  • 223321,sura-istanbul-5jpg.png
  • 223322,sura-istanbul-4jpg.png
  • 223323,sura-istanbul-2jpg.png