3. Turizm Şûrası

TURİZM ŞÛRASI 3. KEZ DÜZENLENİYOR

TURİZM ŞÛRASI 3. KEZ  DÜZENLENİYOR

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek,  ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla hazırlanan 3. Turizm Şûrası hazırlıkları sürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 3. Turizm Şûrası Komisyon Başkanlarıyla bir araya geldi. Bakan Kurtulmuş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Şûrayla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Şûra, 1-3 Kasım tarihlerinde, kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve akademik camianın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Şûrada, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi, uygulama prensiplerinin güncellenmesi ve sektörün uzun vadeli, sağlıklı gelişimini sağlamak üzere ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amaçlanıyor.

Sahip olduğu doğal, kültürel güzelliklerle dünyanın sayılı destinasyonlarından biri olan Türkiye’nin, turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru şekilde kullanmasının hedeflendiği Şûrada değerlendirilmek üzere birçok konu başlığı ele alınacak.

  • 220158,2jpg.png
  • 220157,3jpg.png
  • 220156,4jpg.png
  • 220153,1jpg.png