3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Hasan Ali CEYLAN

hasan_ali_ceylan.jpg

1978 Yılının 20 Temmuz'unda Antalya'da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda, orta ve lise öğrenimini ise Antalya Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2000 yılı mezunu olan Ceylan, aynı yıl Kanada'nın Toronto şehrine yerleşmiş ve Hyatt Regency otelde çalışmıştır. Bu çalışma döneminde University of Guelph, Faculty of Hospitality and Management bölümüne 2001 yılı eğitim dönemi için derece ile burslu öğrenci olarak kabul edilmiştir. İlk sömestr sonunda aynı fakültenin Organizasyonel Davranış Ana Bilim Dalında asistan olarak da çalışmaya başlamıştır.

2004 Yılında Türkiye'ye döndükten sonra aile şirketlerinde çalışmaya başlayan Ceylan, 2006 yılının sonuna kadar Ceysu Doğal Kaynak Suyu Fabrikası’nda İhracat sorumlusu olarak çalışmış, 2007 yılından 2009 yılı Haziran ayına kadar Ceysu Doğal Kaynak Suyu Fabrikası Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

2009 Yılından itibaren Sherwood Hotels and Resorts markası altındaki şirket tesislerinin yönetimine geçen Ceylan, halen Ceylan İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.