3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Ahmet BARUT

ahmet_barut.jpg

1963 yılı Antalya doğumlu, Antalya bölgesinin en eski otelcilerinden Barut ailesinin mensubu Ahmet Barut, 40 yıldan fazla süredir sektörde olan Barut Otel Grubu yöneticisidir. Lise eğitimini Antalya da tamamladıktan sonra 1981 – 1983 yıllarında Viyana Goethe Enstitüsünde Almanca eğitimi almıştır. Daha sonra Türkiye ye dönüp İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yabancı diller eğitimi bölümü İngilizce Ana bilim dalından 1987 yılında mezun olmuştur.

1987 yılından bugüne aile mesleği olan Otel işletmeciliği yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Ahmet Barut, Barut Hoteller Grubu yönetim kurulu üyeliğini sürdürmekte olup iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Otel yöneticiliğinin yanı sıra 1999-2003 yılları arasında Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) yönetim kurulu başkanlığı, 2004 de Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) kurucu başkanı olmuş ve 7 yıl bu görevi yapmıştır.

Ahmet Barut aynı zamanda 2009 yılından beri Avusturya Antalya Fahri Konsolosu’dur ve Avusturya Cumhuriyeti Devlet Onur Nişanı sahibidir.