3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Ömer İSVAN

Dünyanın en önde gelen otel ve gayrimenkul geliştirme danışmanlığı firmalarından biri olan Servotel, 30. kuruluş yılını kutlarken; uluslararası otel, resort, konut ve karma kullanımlı proje yatırımcılarına katma değer yaratmayı başarıyla sürdürmektedir.

Servotel kurucu başkanı Ömer İsvan, firma’nın Londra’da kuruluşundan itibaren 43 farklı ülkede, sayısız otel resort ve golf projesinde, birçok marka ve işletmeciler ile birlikte çalışarak yatırımcıları arazi analizinden başlayıp, projelendirmeden açılışa ve bilahare varlık yönetimi noktasına kadar yönlendirmiş olmanın gururunu yaşamaktadır.

Firma, İsvan’ın proje geliştirme danışmanlığındaki özgün bakış açısı ve vizyonu ile, konsept yaratımı, markalama, hukuk, ekonomi, finans, pazar araştırması, pazarlama, dizayn ve mühendislik gibi farklı dallarda uzmanlaşmış kişileri biraraya getiren entegre bir sistem ile proje geliştirme döneminde yatırımın tüm paydaşlarının proje vizyonuna  ve ekonomik çerçevesine bağlı olarak yönlendirilmesini sağlamayı ilke edinmiştir.

İngiltere’de bulunan Surrey Üniversitesi’nden mezun İsvan “Institute of Hospitality” ve “Institute of Directors and British Institute of Management” üyesidir. Otel sektörüne “Butik Otel” terimini tanıştıran kişi olarak da bilinen İsvan “Business Week” dergisine kapak olmuş nadir sektör oyuncularından biridir.  Kariyerinin yanı sıra, Ömer İsvan konferanslarda ve dünyanın önde gelen üniveristelerinde turizm yatırımlarına yönelik ana konuşmacı olarak katılım göstermekte ve sektöre yönelik bilgilerini paylaşmaktadır.