3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Faik ÖZTUNÇ, Dr.

16 Aralık 1964 Üsküdar-İstanbul doğumlu. Evli. Bir kızı var.

1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden derece ile mezun oldu.. İstanbul Üniversitesi Para ve Banka Bölümü’nde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamladı.

1987-2000 yılları arasında Koç Holding’de Yetiştirme Elmanı-Denetim Uzmanı ve Koordinatör Yardımcısı olarak çalıştı. 2000 yılında Tofaş-Fiat Grubu ve Otosan-Ford Grubu Bölge Pazarlama Şirketleri’nin Koç Holding ile birleşmesini yaptı ve Holding’e bağlı BİRMOT Şirketi’ni kurarak Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak atandı. 2005 yılına kadar Otomotiv sektöründe hizmet veren Birmot Şirketinde çalıştı.

2005 yılında Birmot Şirketi’nden yine Koç Hoılding bünyesinde bulunan Divan Şirketi’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin yeniden yapılanmasını yapmak üzere atandı. Yatırım yapmadan otelcilikte büyüme modeli oluşturarak Şirketin büyümesini sağladı. Bu sistemle 2005’te 6 olan otel sayısını 10 yıl içinde 28’e yükseltti. Bu süre zarfında Divan markası tanıtıldı, yurt dışına açıldı. 2015 yılında idari görevlerini bıraktı ve yine aynı şirket bünyesinde Danışmanlık yapıyor.

Dr.Faik Öztunç,  çalışma hayatı boyunca farklı sektörlerde hizmet verdi. Türkiye’nin geleceğinin en çok turizmde olduğuna inandı. Çalışma hayatı içinde kısa bir süre Üniversite’de ders de verdi.

Türkiye Otelciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyesi. Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi. TOBB Turizm Meclis üyesi.