3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Defne ERTAN TÜYSÜZOĞLU

Defne Ertan Tüysüzoğlu, 1993 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünü bitirdikten sonra, lisans derecesini 1996'da Michigan State Universitesi, “The School of Hospitality Business” bölümünden aldı. Mesleki eğitim için Divan Oteli (İstanbul), Hilton Oteli (Ankara), Morels (Detroit, MI), Bistro 110(Chicago, IL) gibi farklı otel ve restoranlarda çalıştı. Scoozi (Chicago, İL) adlı İtalyan lokantasında müdürlük yaptıktan sonra 1998 yılında Türkiye’ye geri dönerek Çırağan Palace Hotel Kempinski'de Laledan Restaurant'ın müdürlüğünü üstlendi. Hünal's Brasserie yöneticiliğini yaptıktan sonra Darüşşafaka ve Parkorman'da The North Shield Pub açtı ve işletti.

2004 yılında bir grup girişimci ile birlikte Gruppo Turizm İşl. A.Ş.'yi kurdu. Gruppo bünyesinde Brusketta, Karadabalık ve ulusal bir zincir olan Kırkpınar Lokantası gibi farklı konseptler geliştirdi. 2012 yılında Özyeğin Üniversitesi bünyesine katılarak, Le Cordon Bleu Türkiye Direktörlüğü görevini üstlendi. Ertan Tüysüzoğlu halen idari görevi yanısıra Özyeğin Üniversitesi’inde ders vermektedir.

Defne Ertan Tüysüzoğlu, Şarap Dostları Derneği, Mutfak Dostları Derneği, Chaine des Rotisseur Derneği ve TURYID Yüksek İstişare Kurulu üyesidir.