3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Cafer Tayyar ZAİMOĞLU

cafer_tayyar_zaimoglu.jpg

1965 Darende doğumlu olan Tayyar Zaimoğlu, 1986 yılında turizm hayatına geçerek kısa süreli turizmle ilgili eğitimler aldı. 1987 yılından 2009 yılına kadar Zaimoğlu Oteli’nin sahibi ve yöneticiliğini yaptı. 2005 yılında Zaimoğlu Park Zirve'yi kurarak buranın da başına geçti. 2010 yılında ise 104 yıllık bir efsane olan Onbaşılar’ın tüm isim haklarını alarak “Onbaşılar Kebap Adana”yı açtı.

Tayyar Zaimoğlu, 1990 yılında Çukurova Turistik Otelciler Birliği'nin( ÇUKTOB) kurulmasına önderlik yaptı ve 2014 yılına kadar başkanlığını yaptı.

Tayyar Zaimoğlu, bugün üyesi olduğu sivil toplum örgütlerinden bazıları şunlardır:

Çukurova Turistik Otelciler Birliği ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi, TUGEV Mütevelli Heyeti Üyesi, Mutfak Dostları Derneği, Chaine de Rotisseurs Üyesi, Çukurova Üniversitesi Mezunları Derneği Başkanlığı ve üyesi, Atlıspor Kulübü, Yelken Kulübü ve birçok Sivil toplum örgütü ve sosyal kulüp üyesi.

Hürriyet Gazetesinde uzun yıllar “En İyi 10” ve Sabah Gazetesi “Kare As” yiyecek-içecek mekan seçimlerinde jüri üyeliği yaptı.

Çukurova Bölgesinde turizmin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla çok sayıda toplantı, konuşma, Yiyecek İçecek sektöründe ve turizmde yapılması gerekenler içerikli çok sayıda kitap bastırılması, fuarlara katılım v.b. çalışmalarda bulunan Zaimoğlu, üniversite mezunu olup, İngilizce bilmektedir.