3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Nilsen ÖZEL

nilsen_ozel.jpg

1969 İstanbul doğumlu, bir erkek çocuk annesi, Çukurova Ünv. Turizm İşletmeciliği mezunudur.

1991 yılında Mersin Hilton Otel de stajyer olarak başlayan otelcilik kariyeri , Ankara Sheraton Otel , İstanbul Sürmeli Otel. Grb. da  F&B ve Banket ağıriıklı Şehir Otelciliği tecrübesi ile sürmüştür.

1998/2002 yılları arasında İstanbul Tuzla/Orhanlı bölgesinde ‘’ Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü.’’ olarak görev yapmış , yanısıra Basın Yayın , Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü çalışmalarını yürütmüştür. Yerel dergide editörlük yapmıştır.

2003 yılında Bodrum’a yerleşmiş , Sejur Turizm de kariyerini sürdürmüştür.Yöneticilik kariyerinde, Etap Altınel Otel, Palm Garden Otel ve Azka Otel in Genel Müdürlüklerini yapmış , üç butik otelin açılış danışmanlığını yürütmüştür.Hakim olduğu konular; Otel Marka, Proje yönetimi, Pazarlama Satış Stratejileri, Kurumsal Kimlik, Kalite Standartları, Bütçeleme, Kar/Zarar Analizi dir.  Uluslararası turizm fuarlarına katılım göstermiştir.

İstanbul ve Bodrum Bölgesind. STK üyeliklerinde. ÇYDD. , Lions Klüp , yanısıra , SKALL , BOYTAV , BOYD. , BODER (Bodrum Otelciler Derneği) Y.K.Ü. ile çalışmalarını sürdürmektedir.Liderlik, Pazarlama, Satış, Halkla ilişkiler (Gizmo Eğt.Dnş.) . EGE ÜNV.Çağdaş Yönetici Eğitimi, HACCP, M.E.B.Hijyen, Kalite  Mesleki Eğitim Sertifikaları’na sahiptir.

Nilsen Özel İngilizce ve Arapça bilmektedir. Halen Otel Yatırım ve İşletme Danışmanlığı faaliyetleri yürütmektedir.