3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Ferda KERTMELİOĞLU

ferda_kertmelioglu.jpg

Pangea United Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul’da 1970 yılında doğan Ferda Kertmelioğlu, Saint-Joseph Lisesi Matematik ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden sonra Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi bölümünde tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Ferda, çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve orta derece İspanyolca konuşmaktadır.

1994 yılından bu yana aktif olarak Yeni medya, iletişim teknolojileri ve pazarlama endüstrileri alanlarında yatırımcı ve girişimcidir. 2001 yılında kurduğu firması Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi seçilerek, Financial Times'a konu edildi. Kurduğu şirketlerle 15 ülkede ve 3 kıtada 50 milyondan fazla aktif kullanıcılı mobil, sosyal ve seyahat toplulukları oluşturdu.

“Turkey Home” kampanyasının seyahat, içerik, medya ve rekabet analizlerinden elde edilen veriler ile dijital stratejinin oluşturulması, dijital medya, sosyal medya ve seyahat medya yönetimlerinin yapılması ve içerik pazarlaması araçları ile yürütülmesi görevini üstendi.

CNBCE tarafından 2010 yılında Türkiye’nin en başarılı 10 girişimcisinden biri seçilen Türkiye’de ve Dünya’da pek çok girişimcilik inisiyatifinde liderlik görevlerinde bulundu. EO Dünya Girişimciler Organizasyonu Türkiye Kurucu Başkanlığı, G20 Genç Girişimciler Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, YES Europe - Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu Başkan Yardımcılığı ve TÜGİAD - Türkiye Genç İşadamları Derneği Uluslararası Başkanlığını yaptı.