3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Ahmet ÖZŞAHİN

ahmet_ozsahin.jpgAhmet Salim Özşahin, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra yükseköğrenimine Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümünde devam etmiş, aynı üniversiteden lisans ve yüksek lisans derecesi almıştır. Profesyonel iş hayatını sürdürürken 2008’de IMD’de (International Institute for Management Development Business School, Lozan) üst düzey yöneticilere yönelik tasarlanan sertifika programını ve 2009 yılında da Chicago Booth Üniversitesinde Stratejik Liderlik programlarını başarı ile tamamlamıştır.

İş yaşamına 1977 yılında Çukurova grubunun Çumitaş-John Deere ortak yatırımında Satınalma Uzmanı olarak başlayan Özşahin, aynı şirkette sırasıyla, Satınalma ve Lojistik Şefi ve Planlama, Satınalma, Lojistik ve İhracat Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 1988 yılında Sabancı Temsa’ya katılan Özşahin, grupta çalıştığı süre içerisinde 4 pozisyon yürütmüş, en son 2001-2002 yılları arasında Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

2003 -2005 yılları arasında Tırsan Treyler A.Ş Genel Müdürlüğünü yürütmüş, hemen ardından 2005-2007 yılları arasında Uluslararası merkezi Kanada olan Magna Otomotiv’in Genel Müdürü olarak çalışmıştır. Türkiye’deki yöneticilik kariyerinin ardından Özşahin, Mısır’da Temsa Kurucu Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Yurtdışı deneyiminin akabinde Temsa Global’in Genel Müdürü olarak Adana’da 2010 yılına kadar çalışmıştır. Bir dönem UND Denizcilik ’in CEO’su olarak görev yapmıştır.

Kariyerinin sonraki aşamasında farklı bir alanı deneyimleyen Özşahin, 2010-2011 yılları arasında İstanbul Shopping Fest’in Kurucu Genel Müdürü olarak görev almıştır. Bu dönemin ardından dijital pazarlama, seyahat teknolojileri, lojistik teknolojileri alanlarında mentorluk ve bağımsız yönetim kurulu üyelikleri üstlenmiştir.

Eylül 2011’den bu yana Mobilera şirketinde İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Özşahin aynı zamanda Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Danışmanlığını yürütmektedir.

Özşahin’in uzman olduğu alanlar:

  • Genel yönetim, tedarik zinciri, operasyon, kapsamlı sermaye projeleri ve iş geliştirme yönetimi
  • Uluslararası ve çok kültürlü şirket yapılarında finans, satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yönetim
  • Start-up ve iş geliştirme faaliyetlerinin yönetimi
  • Tedarikçiler, müşteriler, yatırımcılar ve hükümet temsilcileri olmak üzere iç ve dış paydaşlarla yüksek seviyede ilişkiler kurma ve yürütme
  • Dijital dönüşüm ve inovasyon konusunda stratejik yaklaşım ve üst düzey yönetim
Özşahin İngilizce bilmektedir.