3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Sinan İBİŞ, Dr.

sinan_ibis_uzm_dr.jpg

1963 yılında doğmuş, ilk öğretim ve lise eğitimini Trabzon’da yapmış, Karadeniz Bölgesi liseler arası fizik yarışmasında TBTAK birinciliği almış ve Ankara Tıp Fakültesini 1988 yılında bitirmiştir. Türkiye’de çeşitli hastanelerde hekimlik, Başbakanlıkta tabiplik görevleri yürütmüştür ve Ankara Numune Hastanesinde radyoloji uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Kurduğu şirketleri ile özel sektörde ise kozmetoloji, medikal estetik, medikal cihazlar, sosyal dezavantajlı bireyler için değer yaratan çözümler ve yenilikçi teknolojilerin ithalatçısıdır. Ayrıca şirketlerinden biri ile ulusal ve uluslar arası çeşitli sektörlere fikir ve stratejiler üretmektedir. Diğer bir şirket Flavius Amtiaging Kliniği ile ise kozmetoloji, estetik alanlarında yeni cilt ve beden geliştirme konseptleri geliştirmekte, bu hizmetleri hekimlere kazandırmakta ve bu hizmetlerden insanların yararlanması içinde klşnşk hizmetler sunmaktadır. Danışmanlık şirketi ile birçok sektöre stratejik planlama ve gelişim konularında rehberlik etmektedir. Çeşitli Bakanlıklardaki komisyonlarda görev almakta ve ülkemizin geleceğine yönelik konulara danışmanlık desteği vermektedir. Türkiye de yenilikçi ekonomi alanların oluşturulması ve geliştirilmesi için arama çalıştayları, komisyonlar, işbirlikleri ve sektör alanları oluşturmak üzerede çalışmalar yürütmektedir. Samsung, PricewaterhouseCoopers şirketlerinin Türkiye kamusal ve kurumsal çözüm ortağıdır.

Şirketleri içerisindeki arge departmanı ile yaşlılar ve engelliler için bilgi ve yaşam destek teknolojileri, medikal atıkların yok edilmesi gibi birçok alanda daha yeni teknolojiler geliştirmektedir. Ayrıca ulusal televizyonlarda yayınlanan Güzel Hayat isimli haftalık TV programının ve nitelikli turizm ile sosyal konularda da belgesel filmlerin yapımcısıdır. Birçok dergide ve bloglar da ise yaşam, teknoloji, inovasyon, çevre, sağlık, nitelikli turizm, yaşam ekonomisi, sosyal sorumluluk gibi alanlarda köşe yazıları yazmaktadır. Yaşlı turizminin ve ekonomisinin ülkemizde gelişmesi içinde geleneksel hale gelmiş Uluslararası 3.Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongre ‘nin organizatörüdür. Sivil toplum alanında ise kuruluşunu gerçekleştirdiği Medikal Turizm Derneği tıp turizmi, engelli turizmi, yaşlı turizmi ve obezite alanlarında birçok projeler yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir.