3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Orhan BATMAN, Prof. Dr.

orhan_batman_prof_dr.jpg

1967 yılında Sakarya’da doğdu. İlk-öğrenim yılları Almanya’da geçti. Adapazarı Atatürk Lisesini yatılı olarak bitirdi. Lisans ve yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda (BTİOYO) tamamladı .

Akdeniz Üniversitesinde Araştırma Görevlisi ve Dr.Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Doktorasını İstanbul Üniversitesi'nde “Organizasyon ve İşletme Politikası” alanında yaptı. 1996 yılında Sakarya Üniversitesi'ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 2005 yılında Doçent ve 2011 yılında ise Profesör unvanını aldı. Halen Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Profesör Batman’ın turizm ve yönetim alanında yerli ve yabancı yüzü aşkın bilimsel makale, bildiri ve kitapları bulunmaktadır. Onu bilim doktoru olmak üzere otuzu aşkın lisansüstü öğrenci yetiştirmiştir.

Seçilmiş Eserlerinden Bazıları;

  • Turizmde Politika ve Stratejiler (2017), Detay, (bilimsel kitap-ortak çalışma)
  • Helal Turizmin Felsefesi Teorisi Uygulaması (2016),  Omniscriptum Gmbh & Co. Kg:Türkiye Alim Kitaplari,  (bilimsel kitap-ortak çalışma)
  • Otel İşletmelerinin Yönetimi (2015),Değişim, Basım Sayısı:4, (ders kitabı)
  • Uluslararası Otel İşletmeciliği (2015) Değişim, (bilimsel kitap)