3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Adviye BERGEMANN

adviye_bergemann.jpg

1972 yılında Kuşadası/Aydın’da doğdu, ilk-orta ve lise eğitimini Kuşadası’n da tamamladıktan sonra dil ve işletme üzerine eğitim almak üzere Kings College / Oxford’da bulunmuştur.

1985 yılından itibaren yarı zamanlı ve sonrasında tam zamanlı olarak devam ettiği turizm sektöründe her kademe ve pozisyonda görev aldıktan sonra 2003 yılında Türkiye’de lüks turizmin geliştirilmesi düşüncesinden yola çıkarak Aida turizmi kurmuştur. Kurulduğu günden itibaren ülkemize hatırı sayılır ölçüde ve bilinirlikte kişileri getirerek hem ülkemizin tanıtımın farklı mecralarda yapılmasını sağlamış hem de bu anlamda ülkemizde ki yatırımların artması adına çalışmalarda bulunmuştur.

Lüks turizmin destinasyon odaklı pazarlama yapması gerektiğinden yola çıkarak 2014 yılında bu segmentin önemli aktörlerinin de içinde olduğu “luxinTurkey” tanıtım ve pazarlama platformunu kurmuştur. Ülkemizde ki lüks turizm tanıtma faaliyetlerini kurulduğundan itibaren bu platform adı altında üye diğer kurumlarla birlikte yapmaktadır.

Adviye Bergemann evli ve 2 kız çocuk annesi olup çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.