3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Volkan UZUN

volkan_uzun.jpg

1969 yılında Çankırı da doğdu, İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Çankırı da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi MimarlıkBölümünü bitirdi (1986-1990). Yüksek Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık bölümünde tamamlayarak Yüksek Mimar oldu (1999).

Mezuniyetinden sonra mimari proje ve müşavirlik şirketinde mimar olarak çalıştı. Ankara Metrosu İstasyon projeleri, oto yol binaları, otel, ofis binaları, alış-veriş merkezi, santral binası, villa, konut binaları mimari projelerinin tasarım ve uygulama projeleri hazırlanması çalışmalarında yer aldı (1990-1994).

PTT Genel Müdürlüğü Yapı İşleri Dairesi Başkanlığında mimar olarak göreve başladı (1994).

Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığında özelleştirme öncesi ve sonrasında; Y.Mimar, Şef Mimar ve Proje Müdürü V. görevlerinde bulundu. Büro yapıları (tasarım-proje hazırlanması, proje yönetimi), telekomünikasyon santral yapıları (santral yapılarının geliştirilmesi, tasarım-proje hazırlanması, proje yönetimi), çağrı merkezi, müşteri hizmetleri salon projeleri (tasarım-proje hazırlanması, proje yönetimi), telefon kabini (tasarım ve proje), bakım-onarım ve tadilat projelerinde tasarımcı, proje hazırlanması ve proje yönetiminde bulundu (1994-2009).

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kültür Merkezileri Dairesi Başkanlığında mimar olarak göreve başladı Kültür merkezi ve kültür evi tip projesi, özel proje tasarımlarını yaptı Proje hazırlanması ve inceleme süreçlerinde yer aldı (2009-2013).

Proje İnşaat Daire Başkanı olarak göreve başladı (2013). Mimari proje tasarımı, bina proje yönetimi, turizm amaçlı alt yapı yatırımlarına ait proje ve bütçe yönetimi, mavi bayrak proje çalışmalarına halen devam etmektedir.

Askerliği kısa dönem olarak 1999 yılında yapmış olup, bu süreçte de MSB’ye ait askeri binaların projelendirilmesinde bulunmuştur.

MS Office Uygulamaları, MS Project, AutoCAD, 3DS Max, ArchiCAD, Architectural Desktop, APDesign, Revit, SketchUp programlarını ileri düzeyde kullanabilmekte olup, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir.