3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Murat DEMİR

murat_demir.jpg21 Nisan 1971 tarihinde İstanbul’da doğdum. 2007-2012 yılları arasında Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanlığı görevini yürüttüm. 2014 yılında başlayan Mersin Ticaret Odası Turizm Sektörü 25.Grup Meclis Üyeliği’mi sürdürmekle birlikte birçok sivil toplum kuruluşunda bulunan üyeliklerim ile çalışmalarıma devam etmekteyim. Bölgemizin saygın iş adamlarından merhum babamız Sait Demir’in 1984 yılında Mersin’de kurduğu Sahil Martı Otel’i birlikte bölge turizminde önemli bir tesis haline getirdik.

2006 yılında Mersin Silifke’de bulunan Altınorfoz Hotel’i bünyemize katarak sektöre hem tesis olarak hem de istihdam olarak katkı sağlamaya devam ettik. Bu süreçte hem Sahil Martı Otel hem Altınorfoz Hotel olarak bölgemizde turizmin gelişmesi için birçok faaliyetlerde bulundum. Otuz yılı aşkın sürede hem ülke turizmine hem bölge turizmine katma değer sağlayabilmek adına gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı turizm fuar ve toplantılarına katılım sağladım.

2015 yılı Mart ayından bu yana Türkiye Otelciler Federasyonu ( TÜROFED ) ‘na bağlı 15 dernekten biri olan Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ( ÇUKTOB ) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Aynı zamanda 2017 yılı başından bu yana TÜROFED’in Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.