3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Doğan GÜRSOY, Prof. Dr.

dogan_gursoy_prof_dr.jpg

Profesor  Doğan Gürsoy Washington State Universitesinin Otelcilik İşletme Yönetimi Bolumu Taco Bell Distingusih profesoru olarak gorev yapmaktadir. Profesor Gursoy ayni zamanda Journal of Hospitality Marketing and Management adli akademic dergininde editoru ve Otel İşletme Yönetimi Eğitimi Simülasyonunun da (http://www.hotelsimulation.com/) gelistiricisidir.

Profesor Gürsoy doktora derecesini 2001 yilindada Virginia Tech Universitesinde tamamlamistir. Profesor Gürsoy otelcilik ve turizm alanında dunyada önde gelen araştırmacılardan biri olarak kabul edilmektedir. Profesor Gursoy bu gune kadar cok sayida odul almis olup calismalari alanda onde gelen en iyi akademic dergilerde yayinlanmistir. Profesor Gürsoy geçtiğimiz yillarda Journal of Hospitality and Tourism Research dergisinde yayinlanlanan bir makalede, son on yılda turizm alaninda dunyada en cok yayin yapan ilk 10 akademisyenlerden biri olarak kabul edilmiştir.

Arastirma konulari turizm destinosyanu planlama ve gelisterme, yerel halkin turizme bakisi ve destegi, otelcilik ve turizm sectorunde hizmet, servis kalitesinin, otellerin ve diger turizm isletemelerinin basarilarina katkisi, kültürler arası çalışmalar, turistlerin davaranislari vb. konularda teorik ve pratik konular uzerine yogunlasmistir.