3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Abdullah DEMiR

abdullah_demir.jpg

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Orhan Bey İlkokulu ve Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamlamasının ardından 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında stajını tamamlayarak Bursa Barosunda avukat oldu. Aynı yıl girdiği kaymakamlık sınavını kazanıp Kütahya’da kaymakamlık stajını tamamlayarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı olarak atandı. Askerlik sonrası sırasıyla Kastamonu, Tunceli, Denizli, Sivas, Sakarya illerimizde kaymakam olarak çalıştı.

2010 yılında Sakarya Vali yardımcısı olarak çalışmakta iken İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Keele Üniversitesine yüksek lisansa gönderildi. Keele Üniversitesin’de Avrupa Politikaları ve Kültürü bölümünde ‘‘ Bölgesel Kalkınma Ajansları ve Politika Transferi’’ hakkında yüksek lisansını tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Ordu vali yardımcısı olarak çalıştı.

2013 yılında İçişleri Bakanlığında; Yabancıların ikamet ve seyahatleri, iltica, vize ve göç hakkında çalışmak üzere yeni kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluş çalışmalarında görevlendirilerek aynı kurumda Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına atandı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı ve avukat alımlarında sınav komisyonu üyeliklerinde bulundu.

2016 yılı Aralık ayında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 4/B li sözleşmeli büro personeli alım komisyonunda Erzurum Bölgesel sınav komisyonu başkanlığı yaptı. 7 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Türk İdareciler Derneği kongresinde Dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Halen Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Evli, iki çocuğu olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.