3. Turizm Şûrası
  • Neredeyim :

Doğan ACAR

dogan_acar.jpg

1952 Yılında Eskişehir’de doğdu. Yüksek öğrenimine devam ederken Türk Haberler Ajansında çalışmaya başlayan Doğan ACAR ayrıca Ak Ajans, Milli İrade, Tercüman gazetelerinde de çalıştı. Ajans bölge temsilcilikleri ve yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulunan Acar’ın çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış makale, derleme, yorum ve deneme çalışmaları vardır.

1980 - 2017 yılları arasında Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’nda çok sayıda bakan ile özel kalem müdürü, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, bakanlık müşaviri, protokol müdürü ve İl Müdürü olarak çalıştı.

Planlama, organizasyon, sevk ve idare konuları ile devlet protokolü konusunda tecrübeli olan Doğan ACAR, birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer, sempozyum ve toplantının organizasyonunu üstlendi ve bizzat yönetti.

Çalışmaları birçok bakan ve vali tarafından takdirname ile ödüllendirilen Doğan ACAR, 2000 ve 2003 yıllarında Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından ‘’Yılın Adamı Ödülüne’’ layık görüldü.

Basın, Kültür, Sanat ve Turizm konularında çeşitli deneyimleri bulunan Doğan ACAR, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü iken 6 Temmuz 2017 tarihinde yaş haddinden emekli olmuştur.

Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü ve halen Devlet Tiyatrolarında sanatçı-yönetmen Kadrosunda olan Mine ACAR ile evlidir.